Uyuşturucu İle Mücadele ve Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 17.12.2018 tarih ve 12186 sayılı yazılı talimatları gereğince, Hatay Valiliğimizin koordinasyonuyla ilimiz genelini kapsayacak şekilde “Uyuşturucu İle Mücadele ve Bilgilendirme Toplantısı” tertip edilmiştir.

İskenderun ve Antakya olmak üzere 2 bölgeye ayrılmak suretiyle düzenlenen toplantının ilk oturumu İskenderun Ramada Otel’de 9 Ocak 2019 Çarşamba günü saat:10.00’da Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu başkanlığında ve İskenderun, Payas, Arsuz, Belen, Dörtyol, Erzin ve Hassa ilçeleri olmak üzere 7 ilçenin kaymakamları, kolluk birim amirleri, mahalle muhtarları ve Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanının iştirakiyle icra edildi.

Toplantı esnasında, İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar, hedefler ve analizler içeren bilgilendirme sunumu kolluk birimi görevlilerince yapılmasının akabinde Yeşilay Cemiyeti Hatay Şubesi tarafından da uyuşturucu konulu faaliyet ve hedeflerini içeren bilgilendirme sunumu yapıldı.

Söz konusu toplantı; uyuşturucuya ilişkin hususların çok yönlü bir şekilde ele alınarak değerlendirilmesinin yanı sıra İçişleri Bakanlığımızca uyuşturucu ile mücadele konusunda yürütülen etkin çalışmalar ile ilgili istişare yapılmasıyla devam etti.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda mahalle muhtarlarımızın desteğinin önem arz ettiğine dikkat çekilerek, mülki idare amirlerimizin koordinasyonu, ilgili/yetkili güvenlik güçlerimiz, mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizin işbirliği sağlanmak suretiyle uyuşturucu konusunda ciddi çalışmaların yapılacağı vurgulandı.

Toplantıya; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Payas Kaymakamı Dr.Polat Kara, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, İlçe Emniyet Müdürleri, İlçe Jandarma Komutanları, İlçe Sağlık Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Kurum Müdürleri ve Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin katıldı.

Uyuşturucu İle Mücadele ve Bilgilendirme Toplantısı’nın ikinci oturumu ise; Antakya, Altınözü, Defne, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı olmak üzere 8 ilçenin kaymakamları, kolluk birim amirleri, mahalle muhtarları ve Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanının katılımlarıyla aynı gün saat: 14.00’da Antakya Kültür Merkezi’nde icra edildi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: