BAŞKAN GÜVEN, SERTİFİKA TÖRENİ’NE KATILDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Arsuz Belediyesi, Arsuz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Arsuz Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan kursların sertifika töreni, Arsuz Kaymakamlığı Konferans Salonunda gerçekleşti.
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Başkanları ve Yöneticileri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ’nin katıldığı törene vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Akdeniz Meyve Sineğinden çok şikâyet geldiğini belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Akdeniz Meyve Sineği, tabiki bizim bölgemizde çok fazla görülmekte. Hepimiz bunu biliyoruz ve bununla alakalı çokça şikâyet geliyor. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik duruma bakıldığı zaman, tarımın çiftçiye olan maliyeti çok fazla. Ve çiftçilerimiz bu durumdan çok şikâyet ediyor. Bu nedenle çiftçiye desteğin daha da arttırılması gerekiyor. Bakanlığımız, Tarım Müdürlüğümüz ellerinden gelen desteği yapıyorlar ama bu destekler çiftçiye yetmiyor. Çiftçilerin de talepleri arttırılması yönünde. Türkiye’de tarıma ve çiftçiye daha da çok önem verilmesi bizim talebimizdir. Biz belediye olarak da elimizden geleni yapmaya, çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımıza değişik konularda destek olmaya çalışıyoruz. Arsuz’u düşündüğünüzde, benim her zaman söylediğim iki ‘T’ var. Tarım ve Turizm. Bununla ilgili çalışmalarımız oluyor. Kaymakamlığımızla, diğer birimlerimizle hep birlikte başarıya ulaşmak için çalışmalarımız oluyor. Bu çalışmalarımızdan biri Kadın Eli Semt Pazarı oldu. Bu emekçi kadınlarımızın bir bölümü burada. Onlarda canla başla çalışıyorlar. Ev ekonomilerine katkıda bulunmak istiyorlar. Böyle bir amaçla ve iyi niyetle çalışıyorlar. Bizlerde onlara destek vermeye çalışıyoruz. Hem biz hem de kaymakamlığımız bu desteği vermeye devam edeceğiz. Bu, burada kalmamalı, kalmayacakta. Daha çok kooperatifleşmeye gitme çalışmalarımız var. İnşallah bunu da başaracağız,” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: