İTSO Meclisi Meslek Komite Üyeleri Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi ile ilgili bilgilendirildi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

“Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi ile ilgili İTSO Meclisi üyeleri ve Meslek Komite üyeleri ile Video Konferans Yöntemiyle Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TOB, Ziraat Bankası ve İTSO İşbirliğinde geçtiğimiz günlerde protokol imzalanmasının ardından İTSO Meclis üyeleri yetkili birimlerce bilgilendirildi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile Ziraat Bankası İskenderun Şube müdürü Oğuz Ziylan, toplantıda, Bankakart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı projesi ile ilgili detaylı bilgiler verdiler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin geçtiğimiz günler içerisinde, Ziraat Bankası ile yaptığı iş birliği kapsamında tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere hayata geçirilen “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesinden İTSO üyelerinin faydalanabileceğine vurgu yapan Ziraat Bankası İskenderun Şube müdürü Oğuz Ziylan “Proje KOBİ’lerimiz için büyük önem arz etmektedir. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz de işletmelerimiz zor günler geçirmektedir. Böylesi bir dönemde Ziraat Bankasının üyelerimize sağlayacağı avantajlar ticari faaliyetlerini devam ettirmelerine katkı sağlayacaktır” dedi.

Ticari faaliyetlerin sürdürülebilirliğinde en önemli noktanın finansmana erişim ve güven olduğunun altını çizen İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Video konferans ile Meclis üyelerine bilgiler vererek; “İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerimizin, ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret ve kolay finansman imkânı için Ziraat Bankası ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Böylesi bir dönemde Ziraat Bankasının üyelerimize sağlayacağı avantajlar ticari faaliyetlerini devam ettirmelerine katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş̧ yapmasının önünü acıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklardır. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Çatı kuruluşumuz olan TOBB’un önderliğinde İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak; üyelerimiz içerisinde bulunduğu bu zorlu süreci daha rahat atlatabilmeleri için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılanacak, ticarette de devamlılık sağlamış olacak. Bankkart Başak ile üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır. Tahsilat riskini azaltan, özel vade ve fiyat avantajı sunan bu proje ile üretim, ihracat ve istihdamın devamlılığı da korunacak ve sonuçta tüm ekonomi de bundan olumlu etkilenecektir. Ben projede emeği geçenlere teşekkür ediyor, attığımız bu imzanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Video Konferns yöntemiyle gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, Ziraat Bankası İskenderun Şube Müdürü Oğuz Ziylan ve Ziraat Bankası İskenderun Şube Müdürlüğü yetkilileri katılırken, İTSO Meclis ve Meslek Komite üyeleri de Video konferans ile toplantıya katıldılar ve merak ettikleri konular hakkında bilgiler aldılar.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: