ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI DEĞİRMENCİ’YE, 13 ŞUBEDEN TAM DESTEK

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

DEĞİRMENCİ 13 ŞUBEDEN GELEN DESTEĞE KULAK VERDİ:
“GENEL BAŞKANLIĞA ADAYIM”
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci’ye, Türkiye’nin farklı illerinde bulunan Özçelik-İş Sendikası’nın 13 şube ve bölge başkanları ile yöneticilerinden destek açıklaması geldi.
Özçelik-İş Sendikası Adana Şubesinin 10.Olağan Genel Kurulu dolayısıyla bölgeye giden Genel Başkan Değirmenci, burada kendisine destek açıklaması yapan şube ve bölge başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi.
Yapılan görüşmede sendikanın faaliyetleri, son dönemdeki gelişmeler ve gelecekte yapılacak çalışmalar ele alındı.
Toplantıda yeni döneme ilişkin tek tek söz alarak görüşlerini açıklayan şube ve bölge başkanları ve yöneticileri, sendikanın önümüzdeki Ekim ayında yapılması planlanan Genel Kurulu öncesi, mevcut Genel Başkan Yunus Değirmenci’nin, temsil ettikleri tüm üst kurul delegeleriyle koşulsuz yanında olduklarını ifade ettiler.
Toplantıya katılım sağlayan İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, Kayseri Şube Başkanı Celalettin Korkmazyürek, Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç, Bursa Şube Başkanı Mustafa Çölcü, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Çolak, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Şam, Adana Şube Başkanı Sedat Aydın, Seydişehir Şube Başkanı Hüseyin Kaban, Kocaeli Bölge Başkanı Arif Çolak, Ankara Bölge Başkanı Hüseyin Cansu, Osmaniye Bölge Başkanı Mehmet Gündüz, Ege Bölge Başkanı Erdoğan Daloğlu, Avrupa Havacılık Şube yöneticisi Alper Engerek ve şube yöneticileri, hep bir ağızdan, “Genel Başkan Değirmenci’nin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar ve projelerden son derece memnun olduklarını ve Özçelik-İş Sendikası’nın daha da ilerilere taşınması için Değirmenci’nin ve oluşturacağı yeni ekibin sonuna kadar arkasında olduklarını” belirttiler. Sakarya Şube Başkanı Cüneyt Yüksel ve yönetimi ise Genel Başkan Yardımcısı Bayram Altun ile yaptıkları telefon bağlantısıyla şube ve 13 üst kurulu delegeleriyle Genel Başkan Yunus Değirmenci ve ekibi ile birlikte olduklarını ifade ederek, Sakarya Şubesi olarak desteklerini açıkladılar.

Destek açıklamalarının ardından söz alan Değirmenci, “Bu teşkilatın bel kemiği olan Çorlu’dan İskenderun’a kadar, 260 delegenin 196’sını temsil eden bu teşkilat, eğer bu dönem de Özçelik-İş Sendikasının Genel Başkanı olarak kalmamı istiyorsa, ben de, Sendikamızın 15. Olağan Genel Kurulunda aday olduğumu sizlerin huzurunda açıklıyorum” ifadelerini kullandı.

Değirmenci’nin açıklamasıyla birlikte tüm şube ve bölge başkanları ile yöneticileri, ‘Yunus Başkan nerede, biz oradayız” şekilde sloganlar atarak, alkışlar eşliğinde desteklerini yineledi.
DEĞİRMENCİ: “TARİHİ BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ”
Konuyla ilgili Genel Başkan Değirmenci’nin sosyal medyadaki paylaşımları da dikkat çekti.
Değirmenci, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımında “Türkiye’nin dört bir yanındaki üyelerimizden yükselen anlamlı haykırışla, Adana’da buluşan teşkilatımızın kararı ve desteği doğrultusunda tarihi bir yolculuğa çıkıyoruz. Genel Başkanlığını yapmaktan şeref duyduğum Sendikamızın Genel Başkanlığına yeniden aday olduğumu açıklıyorum” diyerek yapılan toplantıdan çekilen videoya yer verdi.
Değirmenci yaptığı ikinci paylaşımında “Bugün kıymetli desteklerini açıklayarak, bizlere olan güvenlerini ortaya koyan İskenderun, Kayseri, İstanbul 1 Nolu, 2 Nolu, Gebze, Adana, Bursa, Seydişehir, Sakarya, Kocaeli, Ankara, Osmaniye, Ege şube ve bölge Başkanı ve yöneticileri ile Avrupa Havacılık Şube yöneticilerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: