HATAY’DAN BAŞLAYAN TRANSANATOLİA 16 İL SINIRINDAN GEÇİLEREK SONUÇLANACAK

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

HATAY’DAN START ALAN TRANSANATOLİA YARIŞI İKİNCİ GÜNÜNDE
Dünyanın en büyük ve en zorlu rally raid yarışlarından biri olan TransAnatolia, 20 Ağustos tarihinde EXPO Antakya alanında başladı.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA destekleriyle düzenlenen TransAnatolia’nın seramonik stratı HBB Başkanı Lütfü Savaş, TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar ve TransAnatolia Sportif Direktörü Orhan Çelen tarafından verildi.
TransAnatolia’ya Motosiklet, Quad, SSV, Otomobil ve Kamyon kategorilerinde 56 rally, 28 raid olmak üzere toplam 84 yarış aracı ve 115 yarışçı katılıyor.
Hatay’dan başlayan yarış, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Mersin, Karaman, Aksaray, Konya ve Ankara illerinden geçilerek 27 Ağustos’ta Eskişehir’de sona erecek.
İlk olarak Hatay, Osmaniye özel etaplarında 227 km, toplamda ise 371 km yol yapan yarışçılar, günü Karatepe Aslantaş Milli Parkında günü tamamladı.
22 Ağustos Pazartesi günü yarışın 3.ayağı koşulacak. 3 etaptan oluşan yarışta, Aslantepe mevkiinden start alacak sporcular; Feke, Bakırdağ ve Melikgazi etaplarında, 317 km’si özel etap olmak üzere 440 km yol kat edecek.
TransAnatolia’da bu yıl ayrıca, ilk kez TransAnatolia’ya katılan motosikletçiler arasında günün en iyi derecesini yapan yarışcıya Castrol Power1 en iyi Rookie’si özel ödülü de verilecek.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: