İTSO’nun Ev Sahipliğinde Engelsiz Dünya Federasyonu İstihdam ve Çalışma Hayatında Engelli Kadınlar Çalıştayı Düzenledi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

“Azim ve Gayret Çalışmaya Engel Değil”

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Engelsiz Dünya Federasyonu tarafından düzenlenen İstihdam ve Çalışma Hayatında Engelli Kadınlar Çalıştayında sorunlar görüşüldü.

Düzenlenen Çalıştaya, Aile ve Sosyal Hizmetler Merkezi İskenderun İlçe Müdürü Yılmaz Balaman, Hatay’da bulunan tüm engelli STK’ların temsilcileri katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Engelsiz Dünya Federasyonu Başkanı Serhat Gökpınar, “Engelli kadınlarımızın istihdam alanında sahip oldukları ulusal ve uluslararası kanun ve sözleşmelerin, haklarının neler olduğunun ortaya koyulması, uygulamada bu kanun ve sözleşmelerin istatistiklere nasıl yansıdığının belirlenmesi önem arz etmektedir. Günümüzde var olan politikaların geliştirilmesi, yeni politikaların oluşturulabilmesine yönelik düzenlediğimiz bu toplantının verimli geçmesini temenni ediyor, katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Çalıştayda.Uzman Eğitmen,Sinan Okur, Ülkemizde Engelli Kadınların İstihdamında yaşanılan sorunlara dikkat çekti.

Dünyada ve ülkemizde engelli çalışan kadına devlet ve toplumun yaklaşımını Coşkun Gök, Engelli annelerinin İstihdamında yaşanılan sorunlar ve çalışma hayatında ki haklarını Şenay Keçeci sundu. Öğleden sonra ki oturumda ise çalışma hayatında ve istihdam sürecinde Engelli Kadınların ve engelli annelerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

Çalıştay, karşılıklı soru cevap şeklinde son buldu.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: