ARSUZ’DA NORMALLEŞMEYE DOĞRU İLK ADIMLAR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Belediyesi Karaağaç Ek Hizmet Binası’nda depremzedeler için üretim yapan emekçi kadınlarla bir araya geldi.

Arsuz Belediyesi, Kadın Dayanışma Vakfı ve S.S Arsuz Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi işbirliği ile hem depremzede kadınlara iş imkânı sağlamak, hem de ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtılmak üzere, Arsuz esnafının da desteklenmesi amacıyla malzemelerin esnaftan alındığı, yastık kılıfı ve çarşaf dikimi gerçekleştiriliyor.

Karaağaç Ek Hizmet Binası’nda üretim gerçekleştiren emekçi kadınları ziyaret eden Başkan Asaf Güven, “ Belediyemiz, Kadın Dayanışma Vakfı ve Arsuz Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üretici kadınlarımızla birlikte depremden etkilenen vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere yastık kılıfı ve çarşaf üretimi gerçekleştiriliyor. Herkesi etkileyen bu yıkımın en azından birazda olsa yaralarını sarmak ve esnaflarımıza destek olmak amacıyla burada kullanılan tüm kumaşları Arsuzlu esnaflarımızdan alıyoruz. Dikimini ücret karşılığında emekçi kadınlarımız gerçekleştiriyor. Ürettikleri bu malzemeleri çadırda, konteynerde kalan vatandaşlarımızın kullanması için dağıtacağız. İlk etapta 5 bin adet dikim sağlayacağız. Ardından yine üretimimize devam edeceğiz,” ifadelerini kullandı.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: