“İSDEMİR ve EKİNCİLER SÖZLEŞMELERİNDEN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör:
“İSDEMİR ve EKİNCİLER SÖZLEŞMELERİNDEN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORUM”
HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, İSDEMİR ve EKİNCİLER’de devam eden toplu iş sözleşme sürecine ilişkin, “Yaşamış olduğumuz ağır deprem felaketini ve içerisinde bulunduğumuz zorlu geçim koşullarını göz önüne aldığımızda, inşallah her iki toplu iş sözleşme sürecini de üyelerimizi memnun edecek ve yaraların sarılmasına katkı sunucak şekilde, alnımızın akıyla sonuçlandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şube Başkanı Güngör, binlerce emekçinin beklediği İSDEMİR ve EKİNCİLER işyerlerinin toplu iş sözleşme süreçlerine yönelik bir açıklama yaptı.
“Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci başkanlığında genel merkez ve şube yöneticilerimiz ve temsilcilerimizle birlikte üyelerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda toplu iş sözleşme taslaklarımızı hazırlayarak, işverenlere sunduk ve bu doğrultuda görüşmelere başlamıştık” diyen Şube Başkanı Güngör, “OHAL nedeniyle sekteye uğrayan toplu iş sözleşme görüşmelerini yeniden başlatmayı başardık. Sahada üyelerimizin heyecanla bizden gelecek güzel haberleri beklediklerini biliyoruz. İnşallah üyelerimizin refah ve mutluluğunu artıracak toplu iş sözleşmelerini imzalayarak, yaraların kapanmasına bir nebze de olsa katkı sağlayacağız” şeklinde açıklamada bulundu.
“Ülkemizin ve bölgemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına ciddi katkı sağlayan Türkiye gözbebekleri bu iki işyerimizde masa başında el sıkışarak toplu iş sözleşmesini imzalamayı hedefliyoruz” diyen Güngör, “Bizler emekçiler olarak, işyerimizin büyüyüp gelişmesi için bugüne kadar canla başla çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Bu fedakarlığımız karşısında işveren tarafının da gerekli hassasiyeti göstererek beklentilerimize karşılık vereceğine inanıyoruz” dedi.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: