HİZMET-İŞ SENDİKASINDAN AÇIKLAMA

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

SENDİKAMIZ HİZMET-İŞ SENDİKASI İLE İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANLIĞI TARAFLARI ARASINDA 01.01.2022 İLE 31.12.2023 TARİHLERİ ARASINDA TARAFLAR YETKİLİLERİNCE İMZALANARAK 2 YIL SÜRELİ OLARAK BAĞITLANAN İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ HALEN YÜRÜRLÜKTEDİR.
ÖNCELİKLE TÜM DÜNYACA VE ÜLKEMİZCE COVİD-19 SALGINIYLA MADDİ-MANEVİ TOPYEKÜN MÜCADELE ETTİK. TANIDIK EŞ DOST VE AKRABALARIMIZDAN BU SALGINDA YİTİRDİKLERİMİZ OLDU. HEPSİNE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ.
HEMEN ARKASINDAN ARTAN ENFLASYON VERDİĞİMİZ HAYAT MÜCADELESİNDE HEPİMİZİN ALIM GÜCÜNÜ DÜŞÜRMÜŞTÜR. BİRÇOĞUMUZ KİRASINI ÖDEYEMEZKEN KİMİMİZ ÇOCUĞUNA BEZ DAHİ ALAMADI, EVİNİN İHTİYAÇLARINI BÜYÜK ORANDA KARŞILAYAMADI…
06 ŞUBAT 2023 TARİHİNDE İSE ASRIN FELAKETİ OLARAK ADLANDIRDIĞIMIZ BÜYÜK DEPREM NETİCESİNDE EN BÜYÜK YIKIM ŞEHRİMİZDE, HATAY’DA YAŞANMIŞ VE YİNE BİRÇOK EŞ DOST VE AKRABAMIZI BU BÜYÜK DEPREMDE KAYBETTİK.11 İLİ ETKİLEYEN VE EN BÜYÜK YIKIMIN OLDUĞU ŞEHRİMİZ HATAY’DA DEPREMDE VEFAT EDEN TÜM VATANDAŞLARIMIZA ALLAHTAN RAHMET DİLİYOR YAKINLARINA VE SEVDİKLERİNE SABIRLAR DİLİYORUZ.
HALA DEPREMİN BÜYÜK YIKIMI SONRASINDA YARALARIMIZI DEVLETİMİZLE EL ELE ÇÖZMEYE VE SARMAYA DEVAM EDİYORUZ.
BU NEDENLE İSKENDERUN BELEDİYESİNDE KADROLU İŞÇİ STATÜSÜNDE ÇALIŞMAKTA OLAN EMEKÇİLERİMİZ DEPREMİN YARALARINI SARMAYA ÇALIŞIRKEN, TÜM BUNLAR DOĞRULTUSUNDA SÖZLEŞMELERİ DEVAM ETMESİNE RAĞMEN ARTAN ENFLASYON VE HAYAT PAHALILIĞI NEDENİYLE VE EK VERGİLER VE ZAMLAR NETİCESİNDE ÜCRETLERİ ERİYİP GİTMİŞ VE OLDUKÇA MAĞDUR DURUMDA KALMIŞLARDIR.
BU HUSUSTA İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI M.FATİH TOSYALI’YA DURUMUN VEHAMETİNİ ANLATMAMIZA RAĞMEN VE KENDİSİNİ DEFALARCA ARAYARAK RANDEVU TALEBİNDE BULUNMAK İSTEMEMİZE RAĞMEN TELEFONLARIMIZA BAKMADIĞI GİBİ GERİ DÖNÜŞ TE SAĞLAMAMIŞTIR. BU DURUM BİZİ OLDUKÇA ÜZMÜŞ OLUP İŞÇİLERİMİZİN TALEPLERİNİ YABANA ATARCASINA ERTELİYOR POZİSYONUNDA ANLAM YÜKLEMİŞTİR.
CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYONA KARŞI EZDİRMEYECEĞİZ SÖZÜNE RAĞMEN BELEDİYE BAŞKANIMIZ BU SÖZÜ KULAK ARKASI YAPMAKTADIR.
HİZMET-İŞ SENDİKASI OLARAK BU EMEKÇİLERİMİZİN ERİYİP GİDEN ÜCRETLERİ HUSUSUNDA İYİLEŞME OLANA KADAR MÜCADELEMİZİ HER YERDEN DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN TALEBİMİZ BİR AN EVVEL VE İVEDİLİKLE BU DURUMU ÇÖZÜMLEMESİDİR. İŞÇİLERİMİZİN MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİ İÇİN ARTIK TAHAMMÜLÜMÜZ KALMAMIŞTIR.

​​​​​​​​​MEHMET YETİM
​​​​​​​​​HİZMET İŞ SENDİKASI
İSKENDERUN ŞUBE BAŞKANI


Paylaş
Kategori:
Etiketler: