Yükseliş Koleji’nden Muhteşem Yüzüncü Yıl Balosu!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Yükseliş Koleji her yıl olduğu gibi bu yılda farkını göstermeyi başardı.
Saat 19.23 de yoğun katılımlı bir şekilde saygı duruşu ve istiklal marşı ile program başladı.
Gecenin sunuculuğunu Olcay Duman üstlendi.
Baloda Atatürk’ün en sevdiği içeceklerden ve yiyeceklerden misafirlerimize ikram edildi.
Bu güzel geceye Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkan vekili Özgür Murt, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Hasan Gün, Belen İlçe Emniyet Müdürü Volkan Cansever Gazeteciler, bir çok kıymetli STK temsilcileri, velilerimiz ve öğrencilerimiz katılarak bu muhteşem geceyi şereflendirdiler.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Aykut Davut Öktem “ Tarihin en zor sınavını veren anlı şanlı Türk Ulusunun bir ferdi olarak, Cumhuriyetin 100. Yılında var olmak ve bu ana şahitlik etmenin Yükseliş çatısı altında bir arada olmanın gurur ve onuru ile sizleri selamlıyorum. Çanakkale geçilmez diyen komutan, gazeteci Hasan Tahsin, Seyit onbaşı, Yörük Ali, Nene Hatun, Mehmet Akif’iz biz. Coğrafya kaderdir sözüne inat bir ulusun, bir ülkenin kaderini değiştireniz biz… diyerek sözlerine saygıdeğer misafirler birazdan sizlere Cumhuriyet dolu anları yaşatacağız. Katılımınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.
Kurucumuz Nuri Üysen kürsüye gelerek “ Yükseliş Koleji’nde yetişen gençlerinin Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak Cumhuriyet çocukları olarak yetiştiriyoruz. Bu Cumhuriyeti daha nice 100 yıllara taşıyacağız”” dedi.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise “Bir 100. Yıl kutlamalarının yenisini Yükseliş Koleji ile yaşıyorum. 100. Yıl Cumhuriyet Balosu adı altında yapılan bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese başta Yükseliş Koleji Kurucusu Syn ÜYSEN’e olmak üzere teşekkür ediyorum. Nice bir dev asırlık Cumhuriyetin çocukları yetiştirmeye” dedi.
Son olarak kürsüye Hatay Millet Vekili Nermin Yıldırım Kara teşrif ederek “Cumhuriyetin Yüzüncü yılında sizlerle burada olmaktan çok mutluyum ve çok gururluyum. Ayrıca bir kadın olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti ilelebet payidar kılmak buradaki geleceğimizin teminatı gençlerin en nadide görevi olacağına sonsuz güveniyorum.” dedi.
Gece Kurumsal İletişim Direktörlüğün Yapay Zeka modeli ile Atatürk’ün sesini kullanarak gençlere, öğretmenlere ve tüm ulusa sesleniş filmi izletildi.
Ortaokul öğrencilerinden oluşan koro Cumhuriyet şarkıları seslendirdikten sonra sahneye İskenderun Musiki Cemiyeti çıkarak ATATÜRK’ün sevdiği şarkıları seslendirerek geceye renk kattı.
Gecenin finalinde Yükseliş Koleji lise öğrencilerinden oluşan zeybek ve vals dans ekiplerinin sahne aldı ve büyük beğeni topladı.
Kurucumuz Nuri Üysen ve Genel Müdürümüz Aykut Davut Öktem, geceye katılan tüm misafirlere teşekkür ettikten sonra bu gecenin oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.
Cumhuriyet’in 100. Yılı Kutlu Olsun!


Paylaş
Kategori:
Etiketler: