İskenderun’da Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Alan ve Güzergahları Belirlendi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

İskenderun’da yapılacak toplantı, gösteri yürüyüşleri ve açık yer toplantılarına ilişkin uygulanacak olan “Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Güzergahları” Kaymakamlıkça belirlenmiş olup, söz konusu yer ve güzergahları gösterir açıklama ve krokiler aşağıda yer almaktadır.

İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanında;
1-İlçemiz Çay Mahallesi Tayfur Sökmen Bulvarı, Belediye Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi önündeki boş alan, Tayfur Sökmen Bulvarı, Atatürk Bulvarını takiben Atatürk Anıt Alanı Asıl Miting alanı, Atatürk Bulvarının her iki istikameti, Şehit Pamir Caddesi, Ulu Camii Caddesi, 5 Temmuz Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ile bu caddelere bağlı tali yollar dağılmaya açık tutulur.
2-İlçemiz Çay Mahallesi Tayfur Sökmen Bulvarı, Belediye Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi önündeki (3M Garden) boş alan, Tayfur Sökmen Bulvarını takiben şehir istikametine doğru Beş Temmuz caddesi ile Tayfur Sökmen Bulvarının kesiştiği kavşaktan 5 Temmuz caddesi istikametine doğru ilerleyerek İstasyon caddesi bitimi yürüyüş güzergahı TCDD Gar Alanı Miting Alanı, 5 Temmuz caddesi üzerinden ve TCDD Gar sahası alanında bulunan tali yoldan E-91 Karayolu üzeri dağılmaya açık tutulur.
3- İlçemiz Yıldırımtepe Mahallesi Midyat Caddesi 1682. Sokak ile 1678. Sokağının kesiştiği boş alan, Yıldırımtepe Mahallesi 1682. Sokağı takiben Emek Caddesi, 1686. Sokağı takiben 384.,1681.ve 1686. sokakların kesiştiği boş alan Miting Alanı, Toplantı sonunda 1686., 384. ve 1681. sokaklarda dağılmaya açık tutulur.
4-İlçemiz Çay Mahallesi Ulucami Caddesi 4 Nolu Belediye Sosyal Tesisler (Sağlıklı Yaşam Parkı) Önündeki boş alan, Ulucami Caddesi Atatürk Bulvarı kesişimini takiben Atatürk Anıt Alanında son bulan, Atatürk Anıt Alanı Miting alanı, Atatürk Bulvarının her iki istikameti, Şehit Pamir Caddesi, Ulu Camii Caddesi, Beş Temmuz Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ile bu caddelere bağlı tali yollar dağılmaya açık tutulur.
5-İlçemiz Yenişehir Mahallesi Atatürk Bulvarı Eski Öğretmenevi karşısı boş alan, Yenişehir Mahallesi Atatürk Bulvarı Eski Öğretmenevi karşısı kaldırım üzerinden Atatürk Anıt Alanı Miting Alanı, Atatürk Bulvarının her iki istikameti, Şehit Pamir Caddesi, Ulu Camii Caddesi, 5 Temmuz Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ile bu caddelere bağlı tali yollar dağılmaya açık tutulur.
Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerinde çağrı ve propaganda amacıyla basılmış, çoğaltılmış ve elle yapılmış levhalar ve davetiyelerde suç teşkil etmeyecek mahiyette bulunanlar toplantı ve gösteri yürüyüşünü düzenleme kurulunun müracaatı üzerine gerekli inceleme yapıldıktan sonra, İskenderun Belediyesine ait özel firmalar tarafından işletmeciliği yapılan (100) adet billboard, (100) adet çift yüzlü reklam vitrini (Raket), Belediye duraklarında bulunan (80) adet reklam panosu ve (10) adet Çift yüzlü ışıklı megaligahtlara, Açık Hava Toplantısının yapılacağı alanda, platform olarak anıt alanının uygun yer olduğu, ancak diğer alanlarda uygun yer bulunmadığı taktirde, belediye ve düzenleme kurulu tarafından, propaganda amaçlı araçların, miting alanında belirlenecek yere yerleştirilmesi,
İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında;
1-Sarıseki Mahallesi, ilk toplanma bölgesi olan Çağlayan Mahallesi Tayfur Sökmen Caddesini takiben 43’ncü sokakta bulunan Eski Pazar Yeri, toplantı sonunda Atatürk Caddesini takiben 42, 38 ve 26′ ncı sokaklar dağılmaya açık tutulur
2-Azganlık Mahallesi, ilk toplanma bölgesi olan Şehit Ömer YILMAZ Caddesi ile Şehit Osman DİKBAŞ caddesinin kesiştiği noktadan başlamak üzere Şehit Sedat YILMAZ Caddesini takiben Sağlık Ocağı ve okul arasında bulunan boş alan, toplantı sonunda Şehit Osman DİKBAŞ caddesi dağılmaya açık tutulur.
3-Karayılan Mahallesi, ilk toplanma bölgesi olan Utku Acun Caddesi ile 3’üncü Caddenin kesiştiği noktadan başlamak üzere Utku Acun Caddesini takiben Eski Belediye Binası arkasında bulunan boş alan, toplantı sonunda Utku Acun Caddesini takiben Komando Caddesi 1,2 ve 3′ üncü caddeler dağılmaya açık tutulur.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: