İSMO Başkanlarının Çalışmaları Her Zaman Göz Doldurmuştur

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Mükellefleri ve Meslek Mensupları için Çırpınan Kaynar, Başkanlığın Hakkını Veriyor

İSMO Başkanlarının Çalışmaları Her Zaman Göz Doldurmuştur

ÖZEL HABER……..

İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanları mükellefleri ve meslek mensupları için her zaman özveri ile çalıştıklarını, sorunların çözümü için gecesini gündüzüne kattıklarını en iyi bilenlerden biriyim. 25 yıllık Gazetecilik meslek hayatımda İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanları ile her zaman iyi ilişkiler içerisinde oldum. Ben de Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum ve 3 yıl muhasebe okudum, az çok muhasebecilerin sorunlarını, sıkıntılarını yoğunluklarını bilenlerden biriyim. İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Onursal Başkanı olan ve Derneği sağlam temeller üzerine atarak uzun süre başarı ile görev yapan Alaaddin Özbülbül bayrağı yine Derneğin temel taşlarından biri olan Merih Hasan Yıldırım’a teslim etmesi ve Başkan Yıldırım’ın da uzun süre Muhasebeciler Odası Başkanlığı yaparak, derneğin daha aktif, daha sosyal ve kültürel yönden gelişmesine önemli katkı sağlaması takdire şayandır.

Özellikle Geçtiğimiz yıllarda bölgemizde meydana gelen Yangın felaketinin ardından başlatmış oldukları Fidan kampanyası sürecinde Türkiye genelinden ve bölgemizden binlerce meslek mensubu bu kampanyaya destek verdi. ben de bu fidan dikim kampanyası kapsamında, Muhasebeciler Odası ile birlikte Fidan dikim etkinliklerine katıldı. Acizane ben de bir fidan diktim ve bu hayatta dikili bir ağacım oldu. Hep birlikte kurulan Fidanlık alanda tüm protokolün katılımı ile gerçekleştirilen etkinliğe katlım göstermiştik. Bu etkinlikler ile Muhasebeciler Odası çalışmalarında ne kadar hassas hareket ettiğini de gösteriyordu.

İskenderun Serbest Muhasebeciler Odasının en çok önem verdiği konuların başında eğitim gelmektedir. Sürekli değişiklik gösteren mevzuatlar karşısında meslektaşlarını ve üyelerini bilgilendiren, İskenderun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasında faaliyetler bitmek bilmiyor. Merih Hasan Yıldırım’dan bayrağı teslim alarak görev ve sorumluluğunun bilinci ile çalışan İbrahim Kaynar ve ekibinin çalışmaları ise takdire şayan cinsten. Bölgemizde 6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem felaketinin ardından ev ve iş yerlerini kaybeden, meslektaşlarının sorunları için gecesini gündüzüne katan ve sorunları TÜRMOB Genel merkeze kadar ulaştıran, meslektaşlarına konteyner, bilgisayar ve bir çok araç gereç kazandıran İbrahim Kaynar ve ekibi, Deprem Bölgesinde mücbir hal’in uzatılması, vergilerin ötelenmesi ve meslek mensubu ve mükelleflerin vergi borçları konusunda esneklik oluşturması yönünde tüm yetkili birimlerle görüşerek elini taşın altına koymasını bilmiştir.
Tabi 6 Şubat tarihinde meydana gelen Deprem felaketinde başta İSMO Yönetim Kurulu üyeliğini uzun süre başarı ile yapan ve derneğin kurulduğu günden bu yana gecesini gündüzüne katarak çalışan Leyla Eren, yine Rafi Sümbültepe başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm İSMO üyelerine de Allah’tan rahmet diliyorum.
İSMO Başkanı İbrahim Kaynar ve Yönetim Kurulu üyelerinin bu özverili çalışmalarının önümüzdeki günlerde de katlanarak devam edeceğinden hiç şüphem yok. İSMO yönetimine ve tüm ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: