ARSUZ’DA İÇME SUYU YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Paylaş

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu hatları eski ve sağlıksız olduğu tespit edilen ve içme suyu şebekesi bulunmayan bölgelerde yeni hat çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Vatandaşlar tarafından ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne iletilen içme suyu ve kanalizasyon hattı problemlerinin giderilmesi adına projelerin devam ettiğini bildiren Genel Müdürlük, sağlıklı ve sürekli bir içme suyu ihtiyacının karşılanması hususunda HATSU’ya yapılacak müracaat ile bildirimlerin önemli yer teşkil ettiğini açıkladı.

Arsuz ilçesine bağlı Madenli, Üçgüllük ve Aşağı Kepirce mahalle sakinleri tarafından yapılan bildirimler sonrasında çalışma yapan HATSU, sürekli arıza yapan içme suyu hatlarının yenilenmesi amacıyla 3 mahalleye 63’lük borularla toplamda 530 metre şebeke çalışması yapıldığını, ayrıca yeni yapılacak olan meskenlerinde içme suyu hatlarının bağlantılarının gerçekleştirildiğini aktardı.

Arsuz ilçemize bağlı Madenli, Üçgüllük ve Aşağıkepirce mahallelerinde içme suyu şebekesi olmayan meskenlerin ihtiyacını karşılamak adına 530 metre yeni şebeke çalışması gerçekleştirdik.


Paylaş
Kategori:
Etiketler: